EuroCity zawiezie nas na narty

Jak przygotować auto, jak przewozić narty, jak dojechać, winiety, obowiązkowe wyposażenie (opony,łańcuchy itd), informacje, porady

EuroCity zawiezie nas na narty

Nieprzeczytany postprzez van » 10 maja 2011, 11:09

Tylko raz jak dotychczas zdarzyło mi się jechać na narty całą podróż innym środkiem lokomocji niż auto :) , była to podróż łączona pociąg i samochód i muszę przyznać że nie było to dla mnie szczególnie komfortowe (pociąg) jak się jedzie samemu, ciężko było już się spakować z ograniczeniami a już najgorzej było wtarabanić się do pociągu przez te wąskie drzwi ze wszystkimi gratami samemu :nea , ale jakoś się udało i przetrwałem podróż tam i z powrotem, choć jednak wolę podróż autem :)

Lusnia napisał(a):Od piętnastu lat jeżdżę na narty do Austrii pociągami/autobusami. Moje przemyślenia:
-39€ to chwyt marketingowy - kilka biletów w przedsprzedaży 60 dni przed datą wyjazdu. Normalnie koszt ok. 70€.
Koszty można obniżyć kupując bilety na przejazd przez poszczególne kraje u konduktorów;
- Jazda kolejami austriackimi to sama przyjemność oraz komfort nieporównywalny z jazdą samochodem własnym czy też busem.

...ale cały szacunek dla Ciebie Jurku :dzieki że dajesz radę od tylu lat i masz w tym przyjemność
van

Fanatyk

Obrazki: 9
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 586 razy
Otrzymał podziękowań: 399 razy
Imię: Jacek
Narty: plastikowo-drewniane
Ulubiony stok: SkiArena Szrenica i wszystkie na których mogę pojeździć
Dni na nartach 2012/2013: 31
Dni na nartach 2013/2014: 19
Dni na nartach 2014/2015: 6

Reklama

Re: EuroCity zawiezie nas na narty

Nieprzeczytany postprzez Lusnia » 10 maja 2011, 16:17

Tzw CUD (Coroczne uprawianie dziadostwa) - w ferie małopolskie wyjazd nasz, dzieci i wnuków (6 osób) - a samochód 5-osobowy.
Moja żona często rezygnuje z możliwości dojazdu samochodem i jedzie ze mną.
Tak wygląda szablon mojego dojazdu na narty do Austrii:
21:15 RDA Kraków - Wyjazd autobusem do Wiednia (128 zł w przedsprzedaży), niekiedy do Salzburga (jak nam się nie spieszy)
4:55 Wiedeń Erdberg. Przesiadka (200m) do metra. Przejazd metrem (2€) na dworzec Wien Westbahnhof
6:xx Pociągiem, później autobusem na miejsce zakwaterowania. Salzburgerland - ok. 50€, Tyrol ok.70€.
Zazwyczaj w południe jestem już na nartach.
Wieczorem dojeżdża samochód z moimi bachorami...
Powrót podobnie. Odjazd busów do Polski z Wiednia o 21:00
Z powrotem zdarza mi się wracać Polonią do Katowic. Wtedy bilety u konduktorów.
Jerzy

Za ten post autor Lusnia otrzymał podziękowania - 3
Fun, van, Yankes
Lusnia

vip

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 199 razy
Imię: Jerzy
GG: 1380557
Narty: naostrzone i przesmarowane
Ulubiony stok: A1/Direttissima (Lungau)
Dni na nartach 2012/2013: 52
Dni na nartach 2013/2014: 28
Dni na nartach 2014/2015: 27

Nieprzeczytany postprzez Fun » 10 maja 2011, 18:36

Przygotowanie Jurku do podróży pełne profi :) ...to się chwali i jest w sumie niecodzienne in plus :ok
Jak myślisz tak żyjesz....Dekalog FIS
Ośrodki narciarskie w których byłem: Stubai , Livigno , Saalbach , Maso Corto , Kaprun , Zell am See , Mlode Buky , Rohace Spalena , Białka Tatrzańska, Szczyrk, Nowa Osada, Wisła , Korbielów , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Wierchomla , Oravice , Chopok , Łomnica Tatrzańska , Splinderowy Młyn , Zuberec , Habovka , Hinterglemm , Leogang , Karpacz , Zieleniec , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Zawoja , Rabka , Krynica Górska , Słotwiny.Ośrodki narciarskie w których bym chciał być: Kronplatz , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Cortina , Sulden , Cervinia , Zermatt , Samnaun ,St Moritz , Kappl , Espace Killy , Val Thorens , Les Deux Alpes , Tignes , i całe Dolomity czego życzę wszystkim fanom narciarstwa ....SkiTime.pl
Fun

Fanatyk

Obrazki: 0
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 768 razy
Otrzymał podziękowań: 409 razy
Imię: Paweł
GG: 26362164
Narty: różne
Ulubiony stok: Tam gdzie biało...
Dni na nartach 2012/2013: 0
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Nieprzeczytany postprzez Lusnia » 11 maja 2011, 06:23

Z perspektywy Poznania czy Warszawy moje doświadczenia są niewiele warte. Z warszawy są bezpośrednie pociągi do Austrii. Gorzej z północą i zachodem Polski. Tam samochód zwycięża...
Jerzy
Lusnia

vip

Flagi narodowe:
Poland

Nieprzeczytany postprzez Yankes » 11 maja 2011, 09:36

Jurku świetny patent na podróż pociągiem-młodzież autem a Ty pociągiem :)
Ja mam tylko jedno doświadczenie z jazdy pociągiem na narty,jadąc kilka ładnych lat temu do Zakopca,ja z dziewczyną i znajomi z dziećmi z całym majdanem-no nie powiem żeby było ani tanio ani wygodnie,pewnie winę ponosi u nas rozplanowanie połączeń kolejowych i dalszych powiązań komunikacyjnych,no i jak do tego dołożyć musowe korzystanie z taxi lub busów to u nas podnosi koszt i niewątpliwe utrudnienia :(
Co dwie deski to nie jedna:)
Yankes

Fannatyk

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 186 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy
Imię: Mirek
Narty: K2 Apache,Salomon Crossmax W12
Ulubiony stok: W kolorze czerwono-czarnym
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Nieprzeczytany postprzez Lusnia » 11 maja 2011, 11:41

Yankes napisał(a):Jurku świetny patent na podróż pociągiem-młodzież autem a Ty pociągiem :)
:(

Ja dojeżdżam wypoczęty i w miarę wyspany, oni zmęczeni 10-godzinną jazdą/utrzymywaniem uwagi.
Ja pamiętam horror dojazdów na narty w czasach "słusznie minionych" - sprzed "malucha". Ładowanie się przez okna do pospiesznego 17:05 w Żywcu, "Tych z nartami nie biorę" kierowcy PKS-u.
Zderzenie tych realiów z systemem komunikacji w Europa Sport Region czy też w Zillertalu pozostawię bez komentarza. Chociaż teraz narciarz stał się towarem pożądanym na Podhalu, co skutkuje wymiernymi udogodnieniami transportowymi.
Teraz w Polsce jeżdżę okazjonalnie - a przecież przez 13 lat jeździłem tylko w Korbielowie i w Szczyrku. Teraz te ośrodki "spsiały". W 1992r. wracając z Kaprun i mając jeszcze parę dni urlopu zboczyliśmy do Korbielowa. Zderzenie realiów tych dwóch ośrodków było tak traumatyczne, że następnego dnia wróciliśmy do domu i od tego czasu nie jeździmy w polskich ośrodkach dłużej niż trzy dni.
Przyrzekłem sobie, że do Szczyrku wrócę dopiero, jak będzie naśnieżana trasa nr1, którą uważam za najciekawszą trasę w Polsce.
Ale zacząłem wspomnienia OT... :oops:
Jerzy
Lusnia

vip

Flagi narodowe:
Poland

Nieprzeczytany postprzez van » 11 maja 2011, 23:28

Lusnia napisał(a):
Teraz w Polsce jeżdżę okazjonalnie - a przecież przez 13 lat jeździłem tylko w Korbielowie i w Szczyrku. Teraz te ośrodki "spsiały". W 1992r. wracając z Kaprun i mając jeszcze parę dni urlopu zboczyliśmy do Korbielowa. Zderzenie realiów tych dwóch ośrodków było tak traumatyczne, że następnego dnia wróciliśmy do domu i od tego czasu nie jeździmy w polskich ośrodkach dłużej niż trzy dni.
Przyrzekłem sobie, że do Szczyrku wrócę dopiero, jak będzie naśnieżana trasa nr1, którą uważam za najciekawszą trasę w Polsce.
Ale zacząłem wspomnienia OT... :oops:

Masz racje kto choć raz był w średniej wielkości ośrodku w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i przyrówna to do większości naszych ośrodków to rzeczywiście może popaść w melancholie :( dlaczego tam można a u nas nie i jak nam jeszcze dużo brakuje do poziomu krajów apejskich. W ostatnich latach jednak stan naszych stoków zdecydowanie się polepszył, przybywają nowe wyciągi, trasy i ośrodki narciarskie, zwiększa się poziom naśnieżania i oświetlenia stoków a także rozbudowuje infrastruktura, ale przebiega to dość mozolnie lub jest blokowane przez "różne instytucje" :ireful i nie ma się co oszukiwać ale odpadamy w przedbiegach.
van

Fanatyk

Obrazki: 9
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 586 razy
Otrzymał podziękowań: 399 razy
Imię: Jacek
Narty: plastikowo-drewniane
Ulubiony stok: SkiArena Szrenica i wszystkie na których mogę pojeździć
Dni na nartach 2012/2013: 31
Dni na nartach 2013/2014: 19
Dni na nartach 2014/2015: 6

Nieprzeczytany postprzez Lusnia » 29 cze 2011, 09:53

"Rozpoznaję bojem" ofertę Intercity. Podróż kuszetką z Krakowa do Wiednia (Spar Night-39€), powrót pociągiem "Polonia" z Leoben (bilet Spar Day Villach-Katowice - 39€). Zakup na 4 tygodnie przed terminem wyjazdu bez kłopotow.
Weyfikuję moją opinię co do Warszawiaków/Ślązaków. Do Villach dojeżdżają bez przesiadek i zmęczenia za 39€, Zaś do Wiednia tylko za 29€! Nawet jak doliczy się koszt dojazdu do Tyrolu rzędu 50€ - przy czym dzieci w A płacą połowę - to suma wydatków na podróż stanowi wg mnie atrakcyjną alternatywę dla samochodu.
Jerzy

Za ten post autor Lusnia otrzymał podziękowanie od
Fun
Lusnia

vip

Flagi narodowe:
Poland

Nieprzeczytany postprzez Fun » 30 cze 2011, 12:58

Lusnia napisał(a):
Weyfikuję moją opinię co do Warszawiaków/Ślązaków.

:yahoo :hi
Jak myślisz tak żyjesz....Dekalog FIS
Ośrodki narciarskie w których byłem: Stubai , Livigno , Saalbach , Maso Corto , Kaprun , Zell am See , Mlode Buky , Rohace Spalena , Białka Tatrzańska, Szczyrk, Nowa Osada, Wisła , Korbielów , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Wierchomla , Oravice , Chopok , Łomnica Tatrzańska , Splinderowy Młyn , Zuberec , Habovka , Hinterglemm , Leogang , Karpacz , Zieleniec , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Zawoja , Rabka , Krynica Górska , Słotwiny.Ośrodki narciarskie w których bym chciał być: Kronplatz , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Cortina , Sulden , Cervinia , Zermatt , Samnaun ,St Moritz , Kappl , Espace Killy , Val Thorens , Les Deux Alpes , Tignes , i całe Dolomity czego życzę wszystkim fanom narciarstwa ....SkiTime.pl
Fun

Fanatyk

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 768 razy
Otrzymał podziękowań: 409 razy
Imię: Paweł
GG: 26362164
Narty: różne
Ulubiony stok: Tam gdzie biało...