Kradzieże sprzętu

Jak przygotować auto, jak przewozić narty, jak dojechać, winiety, obowiązkowe wyposażenie (opony,łańcuchy itd), informacje, porady

Kradzieże sprzętu

Nieprzeczytany postprzez Lusnia » 18 gru 2012, 06:52

A miało być tak pięknie...
Zgodnie z planem, jadąc do Serfaus-Fiss-Ladis nocowaliśmy na Słowacji za Bratysławą w motelu Stupava. Na parkingu tylko kilka samochodów. O siódmej rano po otwarciu wejścia do motelu stwierdziłem włamanie do samochodu i kradzież z kabiny torby i plecaka, w których jechały wszystkie nasze ubiory. Zostały wprawdzie narty w boksie oraz buty narciarskie i żywność w samochodzie ale uznaliśmy, że w tym stanie - naszym i naszego ekwipunku najrozsądniej będzie zrezygnować z tego wyjazdu i wrócić do domu.
Przy tej okazji odwiedziliśmy komisariat policji w Stupavie. Zarówno stan jezdni jak i stan samego budynku i jego wyposażenie przypomniały mi czasy wczesnego Gomułki. Tam poza autostradą czas się zatrzymał! Na moje pytanie o adres e-mail (chciałem po powrocie do domu przesłać im zdjęcie, na którym mam utrwalone skradzione bagaże) odpowiedzieli, że mają tylko faks, a zdjęcie nie jest im potrzebne. Poza tym, odnośnie noclegu w motelu zamkniętym na cztery spusty od 22 do 7 rano, nawet przy zauważeniu (alarm) momentu kradzieży, moglibyśmy tylko pogrozić złodziejom z okna pokoju na piętrze budynku :ireful .

W zeszłym sezonie z kolei znajomym syna, którzy wracając z Chopoka zatrzymali się na obiad w przydrożnym zajeździe, obrobiono boks tak sprytnie, że stwierdzili brak nart dopiero pod domem.
Konkluzja: Jeżeli przez Słowację, to nie zatrzymując się nawet na toaletę!
Jerzy

Za ten post autor Lusnia otrzymał podziękowania - 2
Fun, van
Lusnia

vip

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 199 razy
Imię: Jerzy
GG: 1380557
Narty: naostrzone i przesmarowane
Ulubiony stok: A1/Direttissima (Lungau)
Dni na nartach 2012/2013: 52
Dni na nartach 2013/2014: 28
Dni na nartach 2014/2015: 27

Reklama

Re: Kradzieże sprzętu

Nieprzeczytany postprzez Fun » 18 gru 2012, 13:19

Bardzo współczuję Ci Jurku :( ...powiem szczerze że ten kierunek podróży jest mi nie znany z racji zamieszkania...podróżuje przez CZ,ale czytałem opinię ludzi na innych forach że na Słowacji lubią "czyścić" auta na polskich tablicach :scratch ....nie chcę się tu bawić w etniczne wywody ,ale po kilku pobytach na Słowacji(nie tylko narty)zauważyłem spory odsetek nacji Romów...może to uprzedzenie,nie wiem...tak czy siak smutna sprawa,szczególnie jak człowiek jedzie na upragnione narty a tu tak sk....przerywa plany :ireful
Jak myślisz tak żyjesz....Dekalog FIS
Ośrodki narciarskie w których byłem: Stubai , Livigno , Saalbach , Maso Corto , Kaprun , Zell am See , Mlode Buky , Rohace Spalena , Białka Tatrzańska, Szczyrk, Nowa Osada, Wisła , Korbielów , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Wierchomla , Oravice , Chopok , Łomnica Tatrzańska , Splinderowy Młyn , Zuberec , Habovka , Hinterglemm , Leogang , Karpacz , Zieleniec , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Zawoja , Rabka , Krynica Górska , Słotwiny.Ośrodki narciarskie w których bym chciał być: Kronplatz , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Cortina , Sulden , Cervinia , Zermatt , Samnaun ,St Moritz , Kappl , Espace Killy , Val Thorens , Les Deux Alpes , Tignes , i całe Dolomity czego życzę wszystkim fanom narciarstwa ....SkiTime.pl
Fun

Fanatyk

Obrazki: 0
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 768 razy
Otrzymał podziękowań: 409 razy
Imię: Paweł
GG: 26362164
Narty: różne
Ulubiony stok: Tam gdzie biało...
Dni na nartach 2012/2013: 0
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Nieprzeczytany postprzez WW » 18 gru 2012, 15:46

Wyrazy współczucia. :friends

Sam, pod wpływem takich właśnie wypowiedzi stanąłem przed problemem ochrony nart.
Coraz częściej słyszy się o kradzieży nart a nawet kijków - koledze ukradli kije LEKI, Dobrze, że choć zostawili stare.
Jak widać kradną nie tylko na stoku ale i z samochodów.
Mam tylko nadzieje, że byliście ubezpieczeni.
Pomysł ze zdjęciem sprzętu i załączeniem go do polisy, jest wart rozważenia.
Pozdrawiam
WW
WW

Przyjaciel

Obrazki: 0
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy
Imię: Wojtek
GG: 978858
Narty: Są: K2 Bolt 186 cm.
Ulubiony stok: Dolomity, Sella Ronda.
Dni na nartach 2012/2013: 0
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Nieprzeczytany postprzez van » 02 sty 2013, 19:46

Czyli jednym słowem trzeba omijać Słowację szerokim łukiem :ireful , jak dobrze że mam tam tak daleko i nie po drodze.
Wyrazy współczucia Jurku, że straciliści część ekwipunku i zapewne fajny wyjazd narciarski :(
van

Fanatyk

Obrazki: 9
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 586 razy
Otrzymał podziękowań: 399 razy
Imię: Jacek
Narty: plastikowo-drewniane
Ulubiony stok: SkiArena Szrenica i wszystkie na których mogę pojeździć
Dni na nartach 2012/2013: 31
Dni na nartach 2013/2014: 19