Karate Tradycyjne

Nasze inne pasje, zainteresowania

Karate Tradycyjne

Nieprzeczytany postprzez van » 20 cze 2011, 19:49

Mitek
Tak oczywiście. Mam okazję poznac go osobiście i musze przyznać, że jest to ten typ ludzi, którzy budzą szacunek samym tym, że znajdą się obok. PZKT bardzo prężna i znakomicie kierowana organizacja.

Ja też poznałem Włodzimierza Kwiecińskiego osobiście :) , miałem okazje uczestniczyć w kilku seminariach które prowadził, paru zawodach gdzie sędziował i zdawać przed Nim egzamin. To niebywały autorytet Polskiego Karate, a powiem więcej myślę że już nie tylko Polskiego a też Światowego :dzieki , jest nie tylko prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego ale i też jednym z wiceprezydentów ITKF (Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego), był bardzo blisko związany z największą legendą karate tradycyjnego Sensei Hidetaka Nishiyama 10 dan, założycielem i wieloletnim prezydentem Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego (ITKF), który odszedł niestety w listopadzie 2008 roku w wieku 80 lat.

Mitek
Co do Kacperiona to oczywiście jestem dumny jak paw.

...i masz z czego :ok skoro w tak młodym wieku ma już takie osiągnięcia i wielką charyzmę do wcale nie łatwych treningów

Za ten post autor van otrzymał podziękowania - 2
Fun, mitek
van

Fanatyk

Obrazki: 9
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 586 razy
Otrzymał podziękowań: 399 razy
Imię: Jacek
Narty: plastikowo-drewniane
Ulubiony stok: SkiArena Szrenica i wszystkie na których mogę pojeździć
Dni na nartach 2012/2013: 31
Dni na nartach 2013/2014: 19
Dni na nartach 2014/2015: 6

Reklama

Re: Karate Tradycyjne

Nieprzeczytany postprzez mitek » 20 cze 2011, 23:11

Cześć
van napisał(a):.....był bardzo blisko związany z największą legendą karate tradycyjnego Sensei Hidetaka Nishiyama 10 dan, założycielem i wieloletnim prezydentem Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego (ITKF), który odszedł niestety w listopadzie 2008 roku w wieku 80 lat.

Wybacz Van ale 9 dan - w tym wypadku to bardzo ważne bo filozofia w jej rozwinięciu zakłada dążenie do doskonalości, która nie może być osiągnieta od razu. H Nishiyama opracował całość ale nie ustrzegł się błędów o których - w tym między innymi tkwi jego wielość potrafił otwarcie mówić.
Dzisiaj oznajmiono mi kto pierwszy zdobędzie 10 dan - Amelak własnie dostała dopuszczenie do egzaminu na 8 kuy i stwierdziła, wymieniając po kolei, żę będzie zdobywać do 10 dana - jak wcześniej nie umrze. :) :)
POzdro
mitek

Ekspert

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy
Imię: Mirosław
Narty: rózne
Ulubiony stok: ??
Dni na nartach 2012/2013: 0
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Nieprzeczytany postprzez van » 21 cze 2011, 06:26

mitek napisał(a):Wybacz Van ale 9 dan - w tym wypadku to bardzo ważne bo filozofia w jej rozwinięciu zakłada dążenie do doskonalości, która nie może być osiągnieta od razu. H Nishiyama opracował całość ale nie ustrzegł się błędów o których - w tym między innymi tkwi jego wielość potrafił otwarcie mówić.

Pośrednio Mirku 9 dan, ponieważ pośmiertnie w dniu 10 października 2009 r. podczas uroczystego otwarcia Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś" Międzynarodowa Federacja Karate Tradycyjnego ITKF nadała Senseiowi Hidetace Nishiyamie 10 Dan.
van

Fanatyk

Flagi narodowe:
Poland
Dni na nartach 2014/2015: 6

Nieprzeczytany postprzez mitek » 21 cze 2011, 06:37

Cześć
van napisał(a):
Pośrednio Mirku 9 dan, ponieważ pośmiertnie w dniu 10 października 2009 r. podczas uroczystego otwarcia Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś" Międzynarodowa Federacja Karate Tradycyjnego ITKF nadała Senseiowi Hidetace Nishiyamie 10 Dan.

No to wtopa moja bo byłem na otwarciu i wogóle tego nie pamiętam i do tej pory twkwiłem w przekonaniu, żę ten 10 dan to niedościgniony ideał. Widać jednak, że twórce tego stylu uhonorowano wyjątkowo.
Stara Wieś to tez jeden z przykładów niesamowitej prężności tego związku.
Pozdro serdeczne
mitek

Ekspert

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy
Imię: Mirosław
Narty: rózne
Ulubiony stok: ??

Nieprzeczytany postprzez Quadro » 21 cze 2011, 11:37

Poczytałem sobie o waszych pasjach i znalazłem bardzo ciekawą stronkę o karate tradycyjnym.Dla was to pewnie nie dziwota,ale dla mnie a może i dla innych interesująca historia jej założycieli i klubów http://www.karate.pl/czym_jest_karate_tradycyjne.php
Obrazek
Quadro

Fannatyk

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 216 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy
Imię: Piotr
Narty: Fischer SC
Ulubiony stok: Wierchomla

Nieprzeczytany postprzez van » 21 cze 2011, 20:37

mitek napisał(a): do tej pory twkwiłem w przekonaniu, żę ten 10 dan to niedościgniony ideał. Widać jednak, że twórce tego stylu uhonorowano wyjątkowo.

...bo to chyba jest niedościgniony ideał i stopień praktycznie przyznawany tylko pośmiertnie za wybitne zasługi i osiągniecia szkoleniowe wyjątkowym osobowością

mitek napisał(a):Stara Wieś to tez jeden z przykładów niesamowitej prężności tego związku.

Tak obiekt robi bardzo duże wrażenie i jest unikalnym ośrodkiem na skalę europejską, powstawał ponad 6 lat i tak jak napisałeś jest dowodem niesamowitej prężności PZKT. Nie wiem czy już jest ale czyniono starania, aby Centrum zostało nazwane imieniem Hidetaki Nishiyamy, który zapoczątkował to wielkie przedsięwzięcie i wspierał jego realizację.
van

Fanatyk

Flagi narodowe:
Poland