Tabela ustawienia siły wypięcia wiązań narciarskich

Dobór sprzętu. Co i gdzie kupić.

Tabela ustawienia siły wypięcia wiązań narciarskich

Nieprzeczytany postprzez van » 17 mar 2011, 18:43

Autor: Marker/narty.pl

1. Ustalamy jakim jesteś narciarzem

I - Początkujący,
II - Średnio zaawansowany
III - Zaawansowany, agresywnie jeżdżący narciarz

Krok 1

Znajdź w powyższej tabeli kod narciarza odpowiadający wadze narciarza, oraz kod odpowiadający jego wzrostowi. Jeśli kody nie są sobie równe (K i K), tylko różnią się od siebie wybieramy kod niższy.
Przykład:
Dla wagi 59 kg odczytaliśmy kod J, a dla wzrostu 155 cm kod I to dla potrzeb dalszych obliczeń wybieramy kod I.

Krok 2

Weź poprawkę na poziom umiejętności i wiek narciarza.
Wybrany w kroku pierwszym kod jest odpowiedni dla narciarza z grupy I (początkujący)
Dla narciarza z grupy II podwyższamy kod o jeden stopień a dla narciarza z grupy III o dwa stopnie.
Dla narciarza powyżej 50 roku życia obniżamy o jeden.
Przykład
Z kroku pierwszego otrzymaliśmy kod I
Narciarz średnio zaawansowany: podwyższamy o jeden i otrzymujemy J
Narciarz średnio zaawansowany (55 lat): podwyższamy i jeden i obniżamy o jeden, pozostaje kod I
Narciarz zaawansowany: podwyższamy o dwa i otrzymujemy K

Krok 3

Znając ostateczny kod narciarza dobieramy siłę wypięcia z przecięcia wiersza naszego kodu oraz kolumny z długością skorupy buta. Ustawiamy wiązanie i na stok

Uwaga
wartości podane w tabeli mogą się różnić u innych producentów wiązań, Każdy producent posiada swoje własne tabele dostosowane do swoich rozwiązań technologicznych zastosowanych w wiązaniach.

I drugi bardzo obrazowy sposób ustawienia siły wypięcia wg. rosyjskiej strony z dodatkowym wyszczególnieniem trudności trasy TUTAJ

Za ten post autor van otrzymał podziękowanie od
ROSSIGNOL
van

Fanatyk

Obrazki: 9
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 598 razy
Otrzymał podziękowań: 401 razy
Imię: Jacek
Narty: plastikowo-drewniane
Ulubiony stok: SkiArena Szrenica i wszystkie na których mogę pojeździć
Dni na nartach 2011/2012: 24
Dni na nartach 2012/2013: 31
Dni na nartach 2013/2014: 19

Reklama

Re: Tabela ustawienia siły wypięcia wiązań narciarskich

Nieprzeczytany postprzez Fun » 17 mar 2011, 19:59

van napisał(a):I drugi bardzo obrazowy sposób ustawienia siły wypięcia wg. rosyjskiej strony z dodatkowym wyszczególnieniem trudności trasy TUTAJ

i dość precyzyjnie się pokrywa z moimi ustawieniami ,które robi mi serwis...ta stronka jest bardzo czytelna :)
Jak myślisz tak żyjesz....Dekalog FIS
Ośrodki narciarskie w których byłem: Stubai , Livigno , Saalbach , Maso Corto , Kaprun , Zell am See , Mlode Buky , Rohace Spalena , Białka Tatrzańska, Szczyrk, Nowa Osada, Wisła , Korbielów , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Wierchomla , Oravice , Chopok , Łomnica Tatrzańska , Splinderowy Młyn , Zuberec , Habovka , Hinterglemm , Leogang , Karpacz , Zieleniec , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Zawoja , Rabka , Krynica Górska , Słotwiny.Ośrodki narciarskie w których bym chciał być: Kronplatz , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Cortina , Sulden , Cervinia , Zermatt , Samnaun ,St Moritz , Kappl , Espace Killy , Val Thorens , Les Deux Alpes , Tignes , i całe Dolomity czego życzę wszystkim fanom narciarstwa ....SkiTime.pl
Fun

Fanatyk

Obrazki: 0
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 770 razy
Otrzymał podziękowań: 443 razy
Imię: Paweł
GG: 26362164
Narty: różne
Ulubiony stok: Tam gdzie biało...
Dni na nartach 2011/2012: 20
Dni na nartach 2012/2013: 13
Dni na nartach 2013/2014: 12

Nieprzeczytany postprzez wojacenty » 05 kwi 2011, 19:55

Ja znalazłem taki interaktywny poradnik na pewnej stronie, poniżej link, oczywiście mimo wszystko polecam udanie się do serwisu i przetestowanie siły wypięcia na specjalnej maszynie

http://www.fh-remtech.pl/index.php?news&nid=2
wojacenty

Narciarz

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Imię: Wojtek
Narty: Dynastar Speed Omeglass
Dni na nartach 2011/2012: 10
Dni na nartach 2012/2013: 0
Dni na nartach 2013/2014: 0

Nieprzeczytany postprzez Yankes » 05 kwi 2011, 21:08

sprytny programik :) nie trafiłem w necie na niego nigdy,dzięki zawsze to jakiś nowy pogląd na ten temat.
Co dwie deski to nie jedna:)
Yankes

Fannatyk

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 193 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy
Imię: Mirek
Narty: K2 Apache,Salomon Crossmax W12
Ulubiony stok: W kolorze czerwono-czarnym
Dni na nartach 2011/2012: 0

Nieprzeczytany postprzez wojacenty » 06 kwi 2011, 21:18

Yankes napisał(a):sprytny programik :) nie trafiłem w necie na niego nigdy,dzięki zawsze to jakiś nowy pogląd na ten temat.

Powiem Ci, że ustawienia wg. tego programu prawie w 100% pokrywały się z tymi nastawami w serwisie
wojacenty

Narciarz

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Imię: Wojtek
Narty: Dynastar Speed Omeglass
Dni na nartach 2011/2012: 10

Nieprzeczytany postprzez Fun » 06 kwi 2011, 21:56

To następny pomocny diagram do tego ,aby to co robi serwis można zweryfikować osobiście lub jak to często się dzieje poprzez regulację wiązań przez znajomego przy zmianie nart do testów na stoku ;)
Jak myślisz tak żyjesz....Dekalog FIS
Ośrodki narciarskie w których byłem: Stubai , Livigno , Saalbach , Maso Corto , Kaprun , Zell am See , Mlode Buky , Rohace Spalena , Białka Tatrzańska, Szczyrk, Nowa Osada, Wisła , Korbielów , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Wierchomla , Oravice , Chopok , Łomnica Tatrzańska , Splinderowy Młyn , Zuberec , Habovka , Hinterglemm , Leogang , Karpacz , Zieleniec , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Zawoja , Rabka , Krynica Górska , Słotwiny.Ośrodki narciarskie w których bym chciał być: Kronplatz , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Cortina , Sulden , Cervinia , Zermatt , Samnaun ,St Moritz , Kappl , Espace Killy , Val Thorens , Les Deux Alpes , Tignes , i całe Dolomity czego życzę wszystkim fanom narciarstwa ....SkiTime.pl
Fun

Fanatyk

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 770 razy
Otrzymał podziękowań: 443 razy
Imię: Paweł
GG: 26362164
Narty: różne
Ulubiony stok: Tam gdzie biało...
Dni na nartach 2011/2012: 20
Dni na nartach 2012/2013: 13
Dni na nartach 2013/2014: 12

Nieprzeczytany postprzez Quadro » 07 kwi 2011, 12:03

wojacenty napisał(a):Ja znalazłem taki interaktywny poradnik na pewnej stronie, poniżej link, oczywiście mimo wszystko polecam udanie się do serwisu i przetestowanie siły wypięcia na specjalnej maszynie

http://www.fh-remtech.pl/index.php?news&nid=2

mi się sprawdziła i potwierdziła ta rosyjska stronka,ale tą przez ciebie podaną też przetestuję ;)

polecam ten serwis w Lublinie http://www.interski.pl/# korzystałem 2 razy i się nie zawiodłem i ceny raczej dość przystępne.
Obrazek
Quadro

Fannatyk

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 216 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy
Imię: Piotr
Narty: Fischer SC
Ulubiony stok: Wierchomla
Dni na nartach 2011/2012: 0