Szczyrk 27.01.2012

Podhale, Beskidy, Karkonosze, inne rejony

Szczyrk 27.01.2012

Nieprzeczytany postprzez bubis » 06 lut 2012, 20:24

W piątek 27 stycznia wybrałem się z dwoma kolegami na nartowanie do Szczyrku.Pierwotnie mieliśmy zatrzymać się na Czyrnej ,ale zmieniliśmy plany z powodu imprezy Radia Zet ,która się rozpoczynała właśnie w piątek na terenie ośrodka na Czyrnej (spodziewaliśmy się dużej ilości ludzi).Na COS-ie natomiast rozgrywane były amatorskie mistrzostwa Polski w gigancie,ale na szczęście nie było wielkiego tłoku :).Pogoda przepiękna,mrozik w granicy -7 st.Trasy przygotowane bardzo dobrze,z jednym wyjątkiem na który akurat natrafiłem :(


a tu zamieszczam właśnie to moje pechowe miejsce :(



Całe szczęście po za niewielkim uszkodzeniem boku jednej narty obyło się bez jakiejkolwiek kontuzji :lol: :ok

Za ten post autor bubis otrzymał podziękowania - 3
Fun, Quadro, van
Avatar użytkownika
bubis

moderator
 
Posty: 207
Obrazki: 28
Dołączył(a): 19 lip 2011, 16:08
Lokalizacja: Częstochowa
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 176 razy
Otrzymał podziękowań: 166 razy
Imię: Robert
GG: 6858620
Narty: Elan SLX Race Salomon XW Tornado Ti PL Volkl Racetiger SC Volkl Racetiger GS Atomic D2 GS
Ulubiony stok: Axamer Lizum
Dni na nartach 2012/2013: 13
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Reklama

Re: Szczyrk 27.01.2012

Nieprzeczytany postprzez lokiec3 » 07 lut 2012, 07:37

bubis napisał(a):W piątek 27 stycznia wybrałem się z dwoma kolegami na nartowanie do Szczyrku.Pierwotnie mieliśmy zatrzymać się na Czyrnej ,ale zmieniliśmy plany z powodu imprezy Radia Zet ,która się rozpoczynała właśnie w piątek na terenie ośrodka na Czyrnej (spodziewaliśmy się dużej ilości ludzi).Na COS-ie natomiast rozgrywane były amatorskie mistrzostwa Polski w gigancie,ale na szczęście nie było wielkiego tłoku :).Pogoda przepiękna,mrozik w granicy -7 st.Trasy przygotowane bardzo dobrze,z jednym wyjątkiem na który akurat natrafiłem :(
http://www.youtube.com/watch?v=pNbLUpE-F1c
a tu zamieszczam właśnie to moje pechowe miejsce :(
http://www.youtube.com/watch?v=KT5s40lsjGc
Całe szczęście po za niewielkim uszkodzeniem boku jednej narty obyło się bez jakiejkolwiek kontuzji :lol: :ok


Długo jechałeś na plecach. Jak pisałeś, że nartę uszkodziłeś to myślałem, że na jakiegoś kamlota najechałeś. A tu tylko wywrotka na śniegu i narta uszkodzona i to po wewnętrznej? jakieś słabiutkie te Wilki. Pozdrawiam.

Za ten post autor lokiec3 otrzymał podziękowanie od
bubis
Avatar użytkownika
lokiec3

Przyjaciel
 
Posty: 151
Dołączył(a): 11 mar 2011, 17:18
Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 93 razy
Imię: Jacek
Narty: Fischer HF, Volkl Racetiger GS, Fischer Fis GS
Ulubiony stok: każdy w Serfaus-Fiss-Ladis
Dni na nartach 2012/2013: 16
Dni na nartach 2013/2014: 16
Dni na nartach 2014/2015: 6

Re: Szczyrk 27.01.2012

Nieprzeczytany postprzez bubis » 07 lut 2012, 09:22

lokiec3 napisał(a):
bubis napisał(a):W piątek 27 stycznia wybrałem się z dwoma kolegami na nartowanie do Szczyrku.Pierwotnie mieliśmy zatrzymać się na Czyrnej ,ale zmieniliśmy plany z powodu imprezy Radia Zet ,która się rozpoczynała właśnie w piątek na terenie ośrodka na Czyrnej (spodziewaliśmy się dużej ilości ludzi).Na COS-ie natomiast rozgrywane były amatorskie mistrzostwa Polski w gigancie,ale na szczęście nie było wielkiego tłoku :).Pogoda przepiękna,mrozik w granicy -7 st.Trasy przygotowane bardzo dobrze,z jednym wyjątkiem na który akurat natrafiłem :(
http://www.youtube.com/watch?v=pNbLUpE-F1c
a tu zamieszczam właśnie to moje pechowe miejsce :(
http://www.youtube.com/watch?v=KT5s40lsjGc
Całe szczęście po za niewielkim uszkodzeniem boku jednej narty obyło się bez jakiejkolwiek kontuzji :lol: :ok


Długo jechałeś na plecach. Jak pisałeś, że nartę uszkodziłeś to myślałem, że na jakiegoś kamlota najechałeś. A tu tylko wywrotka na śniegu i narta uszkodzona i to po wewnętrznej? jakieś słabiutkie te Wilki. Pozdrawiam.

W tym sęk że nie wiem co to było na pewno sam śnieg nie podbiłby mi tak nogi,co do tego jestem pewien,bo takowe mam naprawdę mocne o czym przekonał się np. Jacek(codzienne ćwiczenia robią swoje),uderzyłem w coś tak mocno że podbiło mi nogę i uderzyłem w drugą co spowodowało wywrotkę,pozdro

Za ten post autor bubis otrzymał podziękowanie od
van
Avatar użytkownika
bubis

moderator
 
Posty: 207
Obrazki: 28
Dołączył(a): 19 lip 2011, 16:08
Lokalizacja: Częstochowa
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 176 razy
Otrzymał podziękowań: 166 razy
Imię: Robert
GG: 6858620
Narty: Elan SLX Race Salomon XW Tornado Ti PL Volkl Racetiger SC Volkl Racetiger GS Atomic D2 GS
Ulubiony stok: Axamer Lizum
Dni na nartach 2012/2013: 13
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Re: Szczyrk 27.01.2012

Nieprzeczytany postprzez van » 07 lut 2012, 23:30

bubis napisał(a):W tym sęk że nie wiem co to było na pewno sam śnieg nie podbiłby mi tak nogi,co do tego jestem pewien,bo takowe mam naprawdę mocne o czym przekonał się np. Jacek(codzienne ćwiczenia robią swoje),uderzyłem w coś tak mocno że podbiło mi nogę i uderzyłem w drugą co spowodowało wywrotkę,pozdro

To fakt nogi to Robciu ma jak Schwarzenegger (oczywiście za czasów świetności) i nie znam takiego który dałby mu radę kondycyjnie na stoku :ok

Ładnie się bracie na plecach i tyłku przejechałeś :o nie ma co...ale ważne że Ty cały i kamera cała :) ...a narta możę w czasie upadku uderzyłeś wenętrzną cześcią jednej narty o drugą, albo o wiązanie i się zrobił mały zonk.

Za ten post autor van otrzymał podziękowanie od
bubis
Avatar użytkownika
van

Fanatyk
 
Posty: 1084
Obrazki: 9
Dołączył(a): 21 lut 2011, 18:03
Lokalizacja: Poznań
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 586 razy
Otrzymał podziękowań: 399 razy
Imię: Jacek
Narty: plastikowo-drewniane
Ulubiony stok: SkiArena Szrenica i wszystkie na których mogę pojeździć
Dni na nartach 2012/2013: 31
Dni na nartach 2013/2014: 19
Dni na nartach 2014/2015: 6

Re: Szczyrk 27.01.2012

Nieprzeczytany postprzez bubis » 08 lut 2012, 07:16

van napisał(a):
bubis napisał(a):W tym sęk że nie wiem co to było na pewno sam śnieg nie podbiłby mi tak nogi,co do tego jestem pewien,bo takowe mam naprawdę mocne o czym przekonał się np. Jacek(codzienne ćwiczenia robią swoje),uderzyłem w coś tak mocno że podbiło mi nogę i uderzyłem w drugą co spowodowało wywrotkę,pozdro

To fakt nogi to Robciu ma jak Schwarzenegger (oczywiście za czasów świetności) i nie znam takiego który dałby mu radę kondycyjnie na stoku :ok
Ładnie się bracie na plecach i tyłku przejechałeś :ok nie ma co...ale ważne że Ty cały i kamera cała :) ...a narta możę w czasie upadku uderzyłeś wenętrzną cześcią jednej narty o drugą, albo o wiązanie i się zrobił mały zonk.

Jacku ,właśnie tak analizując filmik też doszedłem do podobnych wniosków,mój upadek coś spowodowało,ale raczej nie uszkodziło boków narty,tak jak piszesz,zrobiło się to chyba narta o nartę.
Avatar użytkownika
bubis

moderator
 
Posty: 207
Obrazki: 28
Dołączył(a): 19 lip 2011, 16:08
Lokalizacja: Częstochowa
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 176 razy
Otrzymał podziękowań: 166 razy
Imię: Robert
GG: 6858620
Narty: Elan SLX Race Salomon XW Tornado Ti PL Volkl Racetiger SC Volkl Racetiger GS Atomic D2 GS
Ulubiony stok: Axamer Lizum
Dni na nartach 2012/2013: 13
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Re: Szczyrk 27.01.2012

Nieprzeczytany postprzez Fun » 08 lut 2012, 11:42

Przepiękna pogoda Roberto :ok ...taki Szczyrk zawsze mi się marzył...i nigdy będąc tam takiego nie zastałem :whistle ...no bracie szybka jazda fajnie wygląda okiem kamerki...chyba to nagrywaliście na Kaskadzie?...bo w pewnym momencie myślałem że na Bieńkuli,ale ona jest trochę ostrzejsza...

Jak by tu powiedzieć....
Piękna k... katastrofa :scratch :lol: na filmiku nr 2...całe szczęście że cało z tego się pozbierałeś,a gleba wyglądała z pozycji kamerki niby nie grożnie,ale zjazd do dołu konkretny :o ...moim zdaniem przy tym "wiatraku" po prostu narta swą krawędzią zniszczyła drugą nartę na wysokości buta...krawędz jest pewną gilotyną,która potrafi w niezauważalny sposób rozciąć spodnie wzmocnione na dole,a co dopiero przy takiej sile uderzenia....szkoda narty,ale najważniejsze że nie trafiła w w nogę np. piszczel bo wtedy straty były by nie porównywalne.
Upadki się zdarzają każdemu i grunt że wróciłeś z nart cały i zdrowy,a to że sprzęt ucierpiał to mały pikuś ;)

Racetiger SC PSI jest bohaterem tego zajścia?

Dzięki za relację i filmiki...aha z kamerką na kasku to jest taki patent że trzeba ją solidnie skręcić jak kask jest w rękach i ustawić już na stałe bo potem na głowie nie ma się odpowiedniej perspektywy jak ma być ustawiona....ja to przerabiam do dziś i też często zapominam i film jest albo kasku albo nart :whistle
Jak myślisz tak żyjesz....Dekalog FIS
Ośrodki narciarskie w których byłem: Stubai , Livigno , Saalbach , Maso Corto , Kaprun , Zell am See , Mlode Buky , Rohace Spalena , Białka Tatrzańska, Szczyrk, Nowa Osada, Wisła , Korbielów , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Wierchomla , Oravice , Chopok , Łomnica Tatrzańska , Splinderowy Młyn , Zuberec , Habovka , Hinterglemm , Leogang , Karpacz , Zieleniec , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Zawoja , Rabka , Krynica Górska , Słotwiny.Ośrodki narciarskie w których bym chciał być: Kronplatz , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Cortina , Sulden , Cervinia , Zermatt , Samnaun ,St Moritz , Kappl , Espace Killy , Val Thorens , Les Deux Alpes , Tignes , i całe Dolomity czego życzę wszystkim fanom narciarstwa ....SkiTime.pl

Za ten post autor Fun otrzymał podziękowanie od
bubis
Avatar użytkownika
Fun

Fanatyk
 
Posty: 1501
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 lut 2011, 18:16
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 768 razy
Otrzymał podziękowań: 409 razy
Imię: Paweł
GG: 26362164
Narty: różne
Ulubiony stok: Tam gdzie biało...
Dni na nartach 2012/2013: 0
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Re: Szczyrk 27.01.2012

Nieprzeczytany postprzez bubis » 08 lut 2012, 18:16

Fun napisał(a):Przepiękna pogoda Roberto :ok ...taki Szczyrk zawsze mi się marzył...i nigdy będąc tam takiego nie zastałem :whistle ...no bracie szybka jazda fajnie wygląda okiem kamerki...chyba to nagrywaliście na Kaskadzie?...bo w pewnym momencie myślałem że na Bieńkuli,ale ona jest trochę ostrzejsza...

Jak by tu powiedzieć....
Piękna k... katastrofa :scratch :lol: na filmiku nr 2...całe szczęście że cało z tego się pozbierałeś,a gleba wyglądała z pozycji kamerki niby nie grożnie,ale zjazd do dołu konkretny :o ...moim zdaniem przy tym "wiatraku" po prostu narta swą krawędzią zniszczyła drugą nartę na wysokości buta...krawędz jest pewną gilotyną,która potrafi w niezauważalny sposób rozciąć spodnie wzmocnione na dole,a co dopiero przy takiej sile uderzenia....szkoda narty,ale najważniejsze że nie trafiła w w nogę np. piszczel bo wtedy straty były by nie porównywalne.
Upadki się zdarzają każdemu i grunt że wróciłeś z nart cały i zdrowy,a to że sprzęt ucierpiał to mały pikuś ;)

Racetiger SC PSI jest bohaterem tego zajścia?

Dzięki za relację i filmiki...aha z kamerką na kasku to jest taki patent że trzeba ją solidnie skręcić jak kask jest w rękach i ustawić już na stałe bo potem na głowie nie ma się odpowiedniej perspektywy jak ma być ustawiona....ja to przerabiam do dziś i też często zapominam i film jest albo kasku albo nart :whistle

Pawełku masz rację Kaskada :ok :hi ,upadek przeanalizowałem i też tak teraz widzę że to krawędź nabroiła :),no trochu pojeździłem na zadzie :) :lol: ,ważne że ja jestem cały jak mówisz :ok ,w sobotę kolega z którym nartowaliśmy z Jackiem w Austrii rozwalił kolano w Kluszkowcach :( ,sezon ma ten na pewno z głowy,a co dalej ?? czas pokarze ,a deski tak Racetigery SC :),nawiasem mówiąc trochę się pospieszyłem jak mi dziś doniósł nasz przyjaciel Jacuś .Co do pogody to powiem ,że faktycznie taką żarówę to miałem niewiele razy w Szczyrku :lol: :ok
Obyśmy taką mieli w Kamieńsku :),byłem dziś na Górze ,trochę pośmigałem,ale ludzi zdecydowanie więcej niż w poniedziałek.
pozdrawiam :)

Za ten post autor bubis otrzymał podziękowanie od
Fun
Avatar użytkownika
bubis

moderator
 
Posty: 207
Obrazki: 28
Dołączył(a): 19 lip 2011, 16:08
Lokalizacja: Częstochowa
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 176 razy
Otrzymał podziękowań: 166 razy
Imię: Robert
GG: 6858620
Narty: Elan SLX Race Salomon XW Tornado Ti PL Volkl Racetiger SC Volkl Racetiger GS Atomic D2 GS
Ulubiony stok: Axamer Lizum
Dni na nartach 2012/2013: 13
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Re: Szczyrk 27.01.2012

Nieprzeczytany postprzez Quadro » 08 lut 2012, 21:30

Widzę że męski wypad do Szczyrku bubis zrobiliście :ok kurcze ta kamerka bardzo ładnie nagrywa wasze poczynania.Ta wywrotka skończyła się baaaardzo szczęśliwie.Prędkość była raczej niezła mogło być duże kuku.Sprzęt i tak kiedyś się obskrobie,a kontuzja to koniec sezonu i długa rehabilitacja.Jak zawsze i wszędzie trzeba mieć szczęście i nawet z trudnych sytuacji człek wychodzi cało.Co do kolegi to współczuje z tym kolanem :(
Obrazek

Za ten post autor Quadro otrzymał podziękowanie od
bubis
Avatar użytkownika
Quadro

Fannatyk
 
Posty: 409
Dołączył(a): 24 lut 2011, 00:35
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 216 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy
Imię: Piotr
Narty: Fischer SC
Ulubiony stok: Wierchomla
Dni na nartach 2012/2013: 0
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Re: Szczyrk 27.01.2012

Nieprzeczytany postprzez Fun » 09 lut 2012, 14:43

Pogoda w Bełchatowie będzie na pewno super bo i na razie nie zapowiadają oni mega mrozów,ani mega opadów,więc póki co oki :ok ....ja pierdziu :o no to szkoda chłopa z tym kolanem,a co więzadła puściły czy coś innego się stało? tak czy siak to zawsze kontuzja,która często zostawia "ślad" na długo :(
Jak myślisz tak żyjesz....Dekalog FIS
Ośrodki narciarskie w których byłem: Stubai , Livigno , Saalbach , Maso Corto , Kaprun , Zell am See , Mlode Buky , Rohace Spalena , Białka Tatrzańska, Szczyrk, Nowa Osada, Wisła , Korbielów , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Wierchomla , Oravice , Chopok , Łomnica Tatrzańska , Splinderowy Młyn , Zuberec , Habovka , Hinterglemm , Leogang , Karpacz , Zieleniec , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Zawoja , Rabka , Krynica Górska , Słotwiny.Ośrodki narciarskie w których bym chciał być: Kronplatz , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Cortina , Sulden , Cervinia , Zermatt , Samnaun ,St Moritz , Kappl , Espace Killy , Val Thorens , Les Deux Alpes , Tignes , i całe Dolomity czego życzę wszystkim fanom narciarstwa ....SkiTime.pl
Avatar użytkownika
Fun

Fanatyk
 
Posty: 1501
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 lut 2011, 18:16
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 768 razy
Otrzymał podziękowań: 409 razy
Imię: Paweł
GG: 26362164
Narty: różne
Ulubiony stok: Tam gdzie biało...
Dni na nartach 2012/2013: 0
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Re: Szczyrk 27.01.2012

Nieprzeczytany postprzez bubis » 09 lut 2012, 17:23

Fun napisał(a):Pogoda w Bełchatowie będzie na pewno super bo i na razie nie zapowiadają oni mega mrozów,ani mega opadów,więc póki co oki :ok ....ja pierdziu :o no to szkoda chłopa z tym kolanem,a co więzadła puściły czy coś innego się stało? tak czy siak to zawsze kontuzja,która często zostawia "ślad" na długo :(

Dokładnie jeszcze nie wiem co się nabroiło mu w kolanie,ale nie wygląda za dobrze,miał jechać do Żor,czekam na info.
Avatar użytkownika
bubis

moderator
 
Posty: 207
Obrazki: 28
Dołączył(a): 19 lip 2011, 16:08
Lokalizacja: Częstochowa
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 176 razy
Otrzymał podziękowań: 166 razy
Imię: Robert
GG: 6858620
Narty: Elan SLX Race Salomon XW Tornado Ti PL Volkl Racetiger SC Volkl Racetiger GS Atomic D2 GS
Ulubiony stok: Axamer Lizum
Dni na nartach 2012/2013: 13
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Następna strona

Powrót do Polska

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość