Kaunertaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Nieprzeczytany postprzez Fun » 04 wrz 2011, 22:03

Obrazek
Doskonale przygotowane trasy dla każdego. Ekscytujące i pełne niezapomnianych wrażeń zjazdy w przepięknym krajobrazie śnieżnego lodowca.Na 36 km tras - czarnych, czerwonych i niebieskich mogą się wyszaleć do woli zarówno początkujący jak i zawodowcy, starsi i młodsi, bez czekania w kolejce, co zapewnia 8 urządzeń wyciągowych.Trasa widokowa Kaunertal - określana przez wiele osób najpiękniejszą trasą wysokogórską w Alpach - prowadzi na 2.750 metrach w kierunku wiecznego lodu, gdzie na 350 ha powstał zgrabnie połączony teren narciarski. Przy pełnej gwarancji śniegu działają wyciągi wwożące na 3.108 m npm.Obok homologowanych tras dla narciarzy alpejskich i zespołów treningowych goście będą mieli do dyspozycji zjazdy z 1.000 metrową różnicą wysokości, o różnym stopniu trudności. Dla rosnącej gromady amatorów snowboardu przygotowana jest stała rynna oraz funpark i trampolina.

Region narciarski:

Kaunertaler Gletscher ....2.150 - 3.108m n.p.m

Sezon: narciarski.... 23.06.2011- 13.05.2012- letni sezon....14.06.2011- 30.09.2011

Kaunertaler Gletscher

Trasy czarne...6 km
Trasy czerwone....10 km
Trasy niebieskie....20 km

Przepustowość wyciągów:12780 os/godz.

wyciągi orczykowe....5
wyciągi krzesełkowe...2
wyciągi gondolowe...1

MAPKA TRAS NARCIARSKICH

KAMERKI

STRONA OŚRODKA
Jak myślisz tak żyjesz....Dekalog FIS
Ośrodki narciarskie w których byłem: Stubai , Livigno , Saalbach , Maso Corto , Kaprun , Zell am See , Mlode Buky , Rohace Spalena , Białka Tatrzańska, Szczyrk, Nowa Osada, Wisła , Korbielów , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Wierchomla , Oravice , Chopok , Łomnica Tatrzańska , Splinderowy Młyn , Zuberec , Habovka , Hinterglemm , Leogang , Karpacz , Zieleniec , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Zawoja , Rabka , Krynica Górska , Słotwiny.Ośrodki narciarskie w których bym chciał być: Kronplatz , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Cortina , Sulden , Cervinia , Zermatt , Samnaun ,St Moritz , Kappl , Espace Killy , Val Thorens , Les Deux Alpes , Tignes , i całe Dolomity czego życzę wszystkim fanom narciarstwa ....SkiTime.pl
Fun

Fanatyk

Obrazki: 0
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 768 razy
Otrzymał podziękowań: 409 razy
Imię: Paweł
GG: 26362164
Narty: różne
Ulubiony stok: Tam gdzie biało...
Dni na nartach 2012/2013: 0
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Reklama

Re: Kaunertaler Gletscher

Nieprzeczytany postprzez Lusnia » 05 wrz 2011, 07:12

W sezonie na jeden POGODNY dzień - ze względu na widok z Karlesspitze (Dreiländereck).
Jerzy
Lusnia

vip

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 199 razy
Imię: Jerzy
GG: 1380557
Narty: naostrzone i przesmarowane
Ulubiony stok: A1/Direttissima (Lungau)
Dni na nartach 2012/2013: 52
Dni na nartach 2013/2014: 28
Dni na nartach 2014/2015: 27

Nieprzeczytany postprzez gajowy01 » 05 wrz 2011, 11:51

Lusnia napisał(a):W sezonie na jeden POGODNY dzień - ze względu na widok z Karlesspitze (Dreiländereck).

...blick! ...Dreiländerblick ;)
Dreiländereck - to zupełnie gdzie indziej - dość daleko :)
Ale jakby na Kaunertalerze miało być "...reck" to bardziej Zweiländereck ...a i to byłoby trochę naciągane ;) :)

Tytułem wyjaśnienia dla innych:
Dreiländereck to mały ośrodek zupełnie gdzie indziej - w Arnoldstein, w Karyntii, leżący w punkcie stycznym 3 granic między Austrią, Włochami i Słowenią - stąd nazwa 3lander...

Dreiländerblick to punkt widokowy(?) pod Karlesspitze jednym z kilku szczytów tworzących cyrk lodowcowy [he, he :) dzięki Jerzy ;)] wokół Weißseeferner-a (czyli lodowca w ośrodku w Kaunertal) - nie leży na żadnej granicy, choć w ich pobliżu - i można stamtąd ew. rzucić okiem na 3 kraje: Austrię, Włochy i Szwajcarię :)
Przepraszam, nie czepiam się - ale skoro miałem okazję się powymądrzać... ;)
A na Kaunertalu nie jeździłem, choć mieszkałem pod nim w dolinie. Wydał mi się wtedy zbyt mało atrakcyjny - przegrywał konkurencję z niedalekimi: Serfauss-F-L czy Pitztal. Trochę żałuję, jeden dzień mogłem jednak poświęcić, kiedyś naprawię - ale wtedy zakładałem, że pojadę tam jak w końcu wybudują planowany wyciąg na Weißseespitze (nowe trasy itp., do wys. 3535!). Wg tej strony jest planowana wielka gondola - 150 os., tylko, że ten wyciąg pt. projekt, wrysowany jest na mapki od paru lat - ciągle bez żadnych konkretów niestety.

W kwestii formalnej - co do opisu w #1 poście. W tekście jest 32 km tras, z rozpisanej tabelki na kolory wychodzi, że 36, a tak naprawdę jest 38 - na taką prawdę jaką deklaruje ośrodek oczywiście ;) Raz piszecie, że do wys. 3 200, a raz że do 3 108, a źródła podają tak:

* 20 km BLAU - (leicht)
* 12 km ROT - (mittel)
* 6 km SCHWARZ - (schwer)
+ 30 km - variante, czyli tras free
+ oczywiście fun-park - to miejsce jest szczególnie popularne wśród snowboradzistów ("najmłodszy lodowiec Tyrolu")

Oprócz ww. wyciągów - jest jeszcze dywanik/taśma dla dzieci.

2.150 - 3.108 m n.m.p.

Sezon jest tam długi - najbliższy zaplanowany jest od 17.09 (w ub. roku im się nie udało, było później) do 10.06.2012. W Austrii daje to chyba 3 miejsce: po Tuxie i Molltalerze - pod względem długości sezonu. Jest dłużej niż na Stubaiu, Pitztalu i in. ...Dachsteina nie liczę ;)
Sezon letni - mało przydatny na tym forum - na nartach się wtedy nie jeździ :)

Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowania - 2
Fun, Quadro
gajowy01

Fannatyk

Obrazki: 20
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 150 razy
Imię: Krzysztof
GG: 32243271
Narty: Kneissl White Star SL 166, Volkl Racetiger SLR 165, ZAI Enado 180, Völkl Code Red, Kästle BMX98, Scott Wind 169, Volkl Racetiger RC 178, Scott Genius SDR 165, Atomic SX9 180
Ulubiony stok: wszelkie alpejskie, w PL Kasprowy Wierch

Nieprzeczytany postprzez Lusnia » 05 wrz 2011, 12:52

gajowy01 napisał(a):
Lusnia napisał(a):W sezonie na jeden POGODNY dzień - ze względu na widok z Karlesspitze (Dreiländereck).

...blick! ...Dreiländerblick ;)

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa :(
Byliśmy tam w 1997r, a pamięć zaciera szczegóły. Tak dawno, że nie mogę odnakeźć filmu z tego wyjazdu. Na Karlesspitze wyjeżdżało się stareńkim krzesłem - a teraz gondolki :o
Jerzy
Lusnia

vip

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 199 razy
Imię: Jerzy
GG: 1380557
Narty: naostrzone i przesmarowane
Ulubiony stok: A1/Direttissima (Lungau)
Dni na nartach 2012/2013: 52
Dni na nartach 2013/2014: 28
Dni na nartach 2014/2015: 27

Nieprzeczytany postprzez van » 05 wrz 2011, 22:52

gajowy01 napisał(a):***
A na Kaunertalu nie jeździłem, choć mieszkałem pod nim w dolinie. Wydał mi się wtedy zbyt mało atrakcyjny - przegrywał konkurencję z niedalekimi: Serfauss-F-L czy Pitztal. Trochę żałuję, jeden dzień mogłem jednak poświęcić, kiedyś naprawię - ale wtedy zakładałem, że pojadę tam jak w końcu wybudują planowany wyciąg na Weißseespitze (nowe trasy itp., do wys. 3535!). Wg tej strony jest planowana wielka gondola - 150 os., tylko, że ten wyciąg pt. projekt, wrysowany jest na mapki od paru lat - ciągle bez żadnych konkretów niestety.

W kwestii formalnej - co do opisu w #1 poście. W tekście jest 32 km tras, z rozpisanej tabelki na kolory wychodzi, że 36, a tak naprawdę jest 38 - na taką prawdę jaką deklaruje ośrodek oczywiście ;) Raz piszecie, że do wys. 3 200, a raz że do 3 108, a źródła podają tak:

* 20 km BLAU - (leicht)
* 12 km ROT - (mittel)
* 6 km SCHWARZ - (schwer)
+ 30 km - variante, czyli tras free
+ oczywiście fun-park - to miejsce jest szczególnie popularne wśród snowboradzistów ("najmłodszy lodowiec Tyrolu")

Oprócz ww. wyciągów - jest jeszcze dywanik/taśma dla dzieci.

2.150 - 3.108 m n.m.p.

Witam

Z opisem tego ośrodka zarówno na oficjalnej stronie jak i na materiałach reklamowych jest po prostu tragiczne :oops:
Wysokość planowanego nowego wyciągu na Weißseespitze według plakatów na miejscu jest na 3518 m...a nie na 3535m
Najwyżej obecnie ( IV 2011) jadącym wyciągiem jest Weißseeferner I na wysokość 3160 m...czyli ani 3108 ani 3200m...jutro poszukam i wkleje zdjęcia.
Długość tras narciarskich według deklaracji ośrodka to jak napisałeś 38 km i tak rzeczywiście podają, jednak na żywo jest ich znacznie więcej, przynajmniej w okresie kiedy ja byłem. Wiele tras prawie równoległych i łączników które dawały dużo kombinacji zjazdu jest nie zaznaczonych na żadnych materiałach.

p.s
gajowy01 napisał(a): Raz piszecie, że do wys. 3 200, a raz że do 3 108,

...czyżby post pisały dwie osoby ??

Pozdrawiam

Za ten post autor van otrzymał podziękowanie od
Quadro
van

Fanatyk

Obrazki: 9
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 586 razy
Otrzymał podziękowań: 399 razy
Imię: Jacek
Narty: plastikowo-drewniane
Ulubiony stok: SkiArena Szrenica i wszystkie na których mogę pojeździć
Dni na nartach 2012/2013: 31
Dni na nartach 2013/2014: 19
Dni na nartach 2014/2015: 6

Nieprzeczytany postprzez gajowy01 » 06 wrz 2011, 00:13

van napisał(a):Z opisem tego ośrodka zarówno na oficjalnej stronie jak i na materiałach reklamowych jest po prostu tragiczne :oops:
Wysokość planowanego nowego wyciągu na Weißseespitze według plakatów na miejscu jest na 3518 m...a nie na 3535m
Najwyżej obecnie ( IV 2011) jadącym wyciągiem jest Weißseeferner I na wysokość 3160 m...czyli ani 3108 ani 3200m...jutro poszukam i wkleje zdjęcia.
Długość tras narciarskich według deklaracji ośrodka to jak napisałeś 38 km i tak rzeczywiście podają, jednak na żywo jest ich znacznie więcej, przynajmniej w okresie kiedy ja byłem. Wiele tras prawie równoległych i łączników które dawały dużo kombinacji zjazdu jest nie zaznaczonych na żadnych materiałach.

Bo ja wiem? U źródła, czyli na ich stronie www, większość rzeczy jest opisana dość precyzyjnie, np. wyciągi:
http://www.kaunertaler-gletscher.at/de/ ... sche-daten
...jednak 3108 ;)
i trasy:
http://www.kaunertaler-gletscher.at/de/ ... en-angebot

Pomijam tymczasem fakt, że umowność liczenia tych tras jest wielce dyskusyjna :) Dotyczy to chyba wszystkich ośrodków, a zwłaszcza lodowców: Tux, Stubai, Molltaler - mają liczby wzięte z sufitu, jak dla mnie. Pitztaler podawał do niedawna nawet realną liczbę (28 km?) ale na stronie widzę, że już im urosło :) W sumie, dla mnie to nie ma wielkiego znaczenia, przy założeniu jakiegoś naciągania długości daje mi to pojęcie o skali ośrodka, porównawczo po prostu. A może wcale nie naciągają, tylko jest to kwestia metody - że np. jest założenie, że trasa ma mieć np. 50 m szerokości, a jak ma 100 to liczymy jako 2 trasy, mimo braku wyraźnego rozgraniczenia. Też ma to sens, a chyba najwięcej sensu ma podawanie powierzchni w ha (jak często w USA).
Swoją drogą mam wrażenie że wszyscy jesteśmy trochę niewolnikami tego "metrażu", zarówno przy opisie ośrodków jak i własnych dokonań: "przejechałem dziś 50, 80, 100 km" podczas gdy większe znaczenie ma różnica wysokości (w opisie ośrodków oczywiście też).

OK, zacząłem od "pomijam tymczasem" a tymczasem szeroko się rozpisałem ;)

van napisał(a):p.s
gajowy01 napisał(a): Raz piszecie, że do wys. 3 200, a raz że do 3 108,

No chyba tak, skoro w jednym tekście podane są sprzeczne informacje ;) :)
Ostatnio edytowany przez Fun, 06 wrz 2011, 08:50, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Część postu nie na temat!
gajowy01

Fannatyk

Narty: Kneissl White Star SL 166, Volkl Racetiger SLR 165, ZAI Enado 180, Völkl Code Red, Kästle BMX98, Scott Wind 169, Volkl Racetiger RC 178, Scott Genius SDR 165, Atomic SX9 180

Nieprzeczytany postprzez Fun » 06 wrz 2011, 09:07

Tak krótko...ustosunkuje się tylko do kwestii liczb.Jak wszyscy wiemy w różnych ośrodkach są podawane dość sprzeczne dane w stosunku do rzeczywistości...czy to jest marketing czy inna polityka ośrodka to trudno powiedzieć,fakt jest faktem że w Alpach ciągle coś podlega zmianom w sensie tras i wyciągów.Wszystkie dane pochodzące z oficjalnych stron lub opisów turystycznych mają pewien błąd.
Ja korzystam z tej strony http://pl.bergfex.com/kaunertal/unterku ... kaunertal/ na której jest dość jasno napisane ile jest tras i jakie są wysokości.Co do długości sezonu to wiemy doskonale że często go reguluje natura a dane są mocno orientacyjne.
Nie piszę o planowanych inwestycjach na lodowcu bo to jest temat na odrębny opis.

Tak...Fun i Paweł :lol:

Ten wątek traktuje o lodowcu a nie o przemyśleniach na temat forum !! i każda cenna uwaga na temat tego miejsca alpejskiego jest na wagę złota.

P.S Do gajowego01...zmieniłem w opisie cyferki żeby Ciebie i potomnych to nie raziło,choć myślę że jeszcze mogę kiedyś się pomylić,ponieważ jestem tylko człowiekiem.
Jak myślisz tak żyjesz....Dekalog FIS
Ośrodki narciarskie w których byłem: Stubai , Livigno , Saalbach , Maso Corto , Kaprun , Zell am See , Mlode Buky , Rohace Spalena , Białka Tatrzańska, Szczyrk, Nowa Osada, Wisła , Korbielów , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Wierchomla , Oravice , Chopok , Łomnica Tatrzańska , Splinderowy Młyn , Zuberec , Habovka , Hinterglemm , Leogang , Karpacz , Zieleniec , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Zawoja , Rabka , Krynica Górska , Słotwiny.Ośrodki narciarskie w których bym chciał być: Kronplatz , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Cortina , Sulden , Cervinia , Zermatt , Samnaun ,St Moritz , Kappl , Espace Killy , Val Thorens , Les Deux Alpes , Tignes , i całe Dolomity czego życzę wszystkim fanom narciarstwa ....SkiTime.pl
Fun

Fanatyk

Obrazki: 0
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 768 razy
Otrzymał podziękowań: 409 razy
Imię: Paweł
GG: 26362164
Narty: różne
Ulubiony stok: Tam gdzie biało...

Nieprzeczytany postprzez gajowy01 » 06 wrz 2011, 12:29

Fun napisał(a):(...)
Ten wątek traktuje o lodowcu a nie o przemyśleniach na temat forum !! i każda cenna uwaga na temat tego miejsca alpejskiego jest na wagę złota.

Wydaje mi się, że ocena jakości tych informacji też powinna być cenna, nawet jeśli jest krytyczna. Pisana z dobrą wolą i raczej sugestiami. Nic osobistego.

Nie bardzo mi się to podoba - taka ingerencja w treść postu, tzn. wycięcie niemal połowy. Można było przenieść ten fragment do jakiegoś nowego wątku, do Hyde Parku, czy gdziekolwiek.

Fun napisał(a):P.S Do gajowego01...zmieniłem w opisie cyferki żeby Ciebie i potomnych to nie raziło,choć myślę że jeszcze mogę kiedyś się pomylić,ponieważ jestem tylko człowiekiem.

Hmm, a jednak nie dość dokładnie ;)
gajowy01

Fannatyk

Nieprzeczytany postprzez van » 06 wrz 2011, 23:27

gajowy01 napisał(a):Bo ja wiem? U źródła, czyli na ich stronie www, większość rzeczy jest opisana dość precyzyjnie, np. wyciągi:
http://www.kaunertaler-gletscher.at/de/ ... sche-daten
...jednak 3108 ;)

...3160 m...

na stronie jest podane 3100 m i że są dwa WEISSEEFERNERLIFT na tą samą wysokość i tej samej długości. W rzeczywistości idą równolegle ale jeden jest w całości, a drugi składa się z dwóch, czyli praktycznie są trzy.

...na kolejnym zdjęciu idą na 3108 m ...a w rzeczywistości i według strony na 3108 m idzie gondola Karlesjochbahn

...na zdjęciu powyżej widać też projekt nowej kolejki na 3518 m...a nie na 3535 m

... na następnym też 3518 m

gajowy01 napisał(a): czyli na ich stronie www, większość rzeczy jest opisana dość precyzyjnie,
i trasy:
http://www.kaunertaler-gletscher.at/de/ ... en-angebot

...w czystej teorii...inaczej jest na żywo...
...zresztą dalej sam piszesz tak...
gajowy01 napisał(a):Pomijam tymczasem fakt, że umowność liczenia tych tras jest wielce dyskusyjna :) Dotyczy to chyba wszystkich ośrodków, a zwłaszcza lodowców: Tux, Stubai, Molltaler - mają liczby wzięte z sufitu, jak dla mnie.

:)

Za ten post autor van otrzymał podziękowania - 2
gajowy01, Quadro
van

Fanatyk

Obrazki: 9
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 586 razy
Otrzymał podziękowań: 399 razy
Imię: Jacek
Narty: plastikowo-drewniane
Ulubiony stok: SkiArena Szrenica i wszystkie na których mogę pojeździć
Dni na nartach 2012/2013: 31
Dni na nartach 2013/2014: 19
Dni na nartach 2014/2015: 6

Nieprzeczytany postprzez gajowy01 » 07 wrz 2011, 03:22

To i ja dorzucę jeszcze jakieś obrazki - w detalach pewnie też się różnią :)

ale tu nie ma co się spierać o te parę "cyferek"/ parę metrów - chodziło mi głównie o to, że w jednym tekście są różne, sprzeczne informacje - i ogólnie zwróciłem uwagę na sposób i jakość redakcji. Po cięciach i edycjach - już nic nie jest do końca jasne :)

Swoją drogą wśród tych "cyferek" umknęło np. to, że ten sam ośrodek jest opisany 2x, w 2 różnych wątkach:
austria/kaunertal-t240.html ...znów te szczegóły ;)
co prawda tam jest jeszcze dodane Fendels, ale czy tak ma być?
Niby jest wyodrębnione miejsce tylko na lodowce - ale czy to nie wprowadza zbędnego zamieszania? ...nie wiem (?)
Dla mnie lodowiec to ośrodek jak każdy inny, poza tym, że jest wyżej położony więc (na ogół) dłużej działa od innych, sąsiednich itp.

PS.
Warto chyba wspomnieć (coś przydatnego), że jak się mieszka w dolinie Kaunertal to posiadając "kartę gościa" można za darmo korzystać z całkiem fajnego basenu w Feichten - gdzieś w połowie doliny. O ile kojarzę to dotyczy wszystkich kwater w dolinie i okolicy.
http://www.kaunertalcenter.at/

Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowanie od
Quadro
gajowy01

Fannatyk

Następna strona

Powrót do Lodowce