Kamera na kask

Re: Kamera na kask

Nieprzeczytany postprzez Fun » 22 gru 2011, 16:42

ccoopp napisał(a): zawsze było tak, że jak narty ruszały, od razu była gleba, najczęściej kończąca się urazem kolana i wiązadeł krzyżowych.
Postaram się wrzucić jakiś filmik nagrany w słoneczny dzień.

Musi żona uważać na te urazy,w nieskończoność nie będzie to tylko uraz...może skończyć się to poważną kontuzją i nie tylko po nartach ptoki,ale może być to trwalsza sprawa czego nie życzę nikomu.Przy małych prędkościach wiązanie często nie wypina się jeśli jest ustawione za wysoko(din)i bywa to bardziej niebezpieczne niż upadek przy dużo szybszej jeżdzie gdzie zadziała większa siła i narty po wypięciu nie zrobią nam krzywdy.
Podziwiam i szanuje samozaparcie po tych przykrych urazach :dzieki
....a może pomyśleć o instruktorze?na początek 1-2 godzinki dla ogólnego ustawienia pozycji narciarskiej i poprawy pewnych elementów.A potem ćwiczyć,ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
Quadro zauważył ręce,które rzeczywiście bardzo pomagają w prawidłowej postawie.Często bywa tak że ufamy bardziej osobie obcej nam niż np ojcu,bratu,mężowi.I nie wynika to ze złej woli tylko po prostu instruktor ma pewną dydaktykę nauczania czego nam jeżdzących na nartach amatorsko brakuje.Trudno przekazać to czego my się nauczyliśmy w teorii i praktyce.To jest pewna sztuka,a co najważniejsze nauka w pewnych odpowiednich etapach,gdzie często jazda na krawędzi ciętym skrętem jest na samym szczycie zaawansowania.
To oczywiście moje zdanie,choć myślę że powinny być rezultaty widoczne bardzo szybko :)

Wrzuć z lepszej pogody jakiś filmik
Jak myślisz tak żyjesz....Dekalog FIS
Ośrodki narciarskie w których byłem: Stubai , Livigno , Saalbach , Maso Corto , Kaprun , Zell am See , Mlode Buky , Rohace Spalena , Białka Tatrzańska, Szczyrk, Nowa Osada, Wisła , Korbielów , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Wierchomla , Oravice , Chopok , Łomnica Tatrzańska , Splinderowy Młyn , Zuberec , Habovka , Hinterglemm , Leogang , Karpacz , Zieleniec , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Zawoja , Rabka , Krynica Górska , Słotwiny.Ośrodki narciarskie w których bym chciał być: Kronplatz , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Cortina , Sulden , Cervinia , Zermatt , Samnaun ,St Moritz , Kappl , Espace Killy , Val Thorens , Les Deux Alpes , Tignes , i całe Dolomity czego życzę wszystkim fanom narciarstwa ....SkiTime.pl

Za ten post autor Fun otrzymał podziękowania - 2
ccoopp, Quadro
Fun

Fanatyk

Obrazki: 0
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 768 razy
Otrzymał podziękowań: 409 razy
Imię: Paweł
GG: 26362164
Narty: różne
Ulubiony stok: Tam gdzie biało...
Dni na nartach 2012/2013: 0
Dni na nartach 2013/2014: 0
Dni na nartach 2014/2015: 0

Reklama

Nieprzeczytany postprzez ccoopp » 23 gru 2011, 00:40

Instruktorzy byli. W Polsce, Austrii, Włoszech, wszędzie po kilka godzin. Powiem tak. Tona cierpliwości z mojej strony i druga tona samozaparcia ze strony żony doprowadziło do takiego efektu.
Instruktorzy jak zobaczyli z jakim problemem mieli do czynienia, odpuszczali. Wszyscy byli z papierami i z dobrych szkół narciarskich.
Szlag mnie trafił w Solden, gdzie za 75 euro za godzinę, przez dwie godziny instruktor podchodził z żoną 20 m do góry po stoku i kazał jej zjeżdżać. No nie powiem, nawet jej narty wnosił pod górkę.

Żona jeździ w ortezie robionej na wymiar. Zawsze to jakaś ochrona. Siłę wypięcia nartek też ma tak dobraną, że ryzyko jest zminimalizowane ( jeśli to można zminimalizować ).

Zostawmy jednak ten temat, bo niedługo będzie to dyskusja o problemach z nauką jazdy mojej żony.

Ale dziękuję wszystkim za cenne uwagi.
ccoopp

30

Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Imię: Adam
Narty: VOLKL RACETIGER SL POWER SWITCH
Ulubiony stok: Każdy, byle nie za krótki, idealnie przygotowany i bez orczyków.

Nieprzeczytany postprzez Fun » 23 gru 2011, 20:01

Oczywiście Adam to tylko taka lużna dygresja co do filmiku ;) ...nie ciągniemy tematu dalej.A co do kamerki to mimo wszystko poręczność wygrywa z jakością i warto mieć i taki gadżet w swoim arsenale narciarskim :ok
Ośrodki narciarskie w których byłem: Stubai , Livigno , Saalbach , Maso Corto , Kaprun , Zell am See , Mlode Buky , Rohace Spalena , Białka Tatrzańska, Szczyrk, Nowa Osada, Wisła , Korbielów , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Wierchomla , Oravice , Chopok , Łomnica Tatrzańska , Splinderowy Młyn , Zuberec , Habovka , Hinterglemm , Leogang , Karpacz , Zieleniec , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Zawoja , Rabka , Krynica Górska , Słotwiny.Ośrodki narciarskie w których bym chciał być: Kronplatz , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Cortina , Sulden , Cervinia , Zermatt , Samnaun ,St Moritz , Kappl , Espace Killy , Val Thorens , Les Deux Alpes , Tignes , i całe Dolomity czego życzę wszystkim fanom narciarstwa ....SkiTime.pl
Fun

Fanatyk

Flagi narodowe:
Poland

Nieprzeczytany postprzez bsz004 » 27 gru 2011, 16:55

przepraszam za małą nieobecność na forum... życie...
poniżej link do filmików z wyjazdu na Stubai

niestety zapomniałem zabrać ze sobą gumowy uszczelniacz do uchwytu stąd większe niż zwykle skakanie kamerki - przy mrozie okazuje się to bardzo ważne
mądry Polak po szkodzie...

Za ten post autor bsz004 otrzymał podziękowania - 4
Fun, Quadro, ROSSIGNOL, van
bsz004

50

Flagi narodowe:
Poland
Otrzymał podziękowań: 46 razy
Imię: Tom
Narty: Atomic RACE SL TI 163
Fischer RC4 WC SC 170
Ulubiony stok: nasłoneczniony, lekko zmrożony :-)
Dni na nartach 2012/2013: 8

Nieprzeczytany postprzez Fun » 27 gru 2011, 19:09

Superowo Tom że o nas myślisz ciepło :) :) :) ....ja już też myślałem co z Tobą :scratch ....a tu proszę jakie piękne filmiki :ok ....jak Ci czas pozwoli i najdzie ochota to skrobnij kilka słów z waszego wypadu na stubai o tu...

A wracając do kamerki to fajowo obrobiłeś materiał w programie?...no właśnie z jakiego korzystasz bo widzę że slow motion zrobiłeś ;)

Za ten post autor Fun otrzymał podziękowanie od
bsz004
Fun

Fanatyk

Flagi narodowe:
Poland

Nieprzeczytany postprzez bsz004 » 27 gru 2011, 19:39

Fun napisał(a): A wracając do kamerki to fajowo obrobiłeś materiał w programie?...no właśnie z jakiego korzystasz bo widzę że slow motion zrobiłeś ;)

dzięki dzięki... ale z Waszego wyjazdu też niezłe... no i więcej materiału nagraliście... mnie się udało tylko w jednym dniu - reszte poświęciłem na fun :lol:

nagrywałęm w 1080 p... do obróbki wstępnej użyłem darmowego programu za strony gopro.com: GOPRO Cineform Studio...
niezły program na którym można pociąć nagranie na klipy i przy okazji wstępnie obrobić: podbić kolory, zwolnić, przyspieszyć itd... program jest bezpłatny...
można tu zwolnić obraz do 10 klatek na sekundę...
w wersji płatnej za 299$ można jeszcze bardziej zwalniać obraz 1 lub 2 lub 5 klatek na sek - trochę za drogo...
ostateczny montaż klipów + napisy i muzyka dokonałem na pinaclu studio Hd 14 który zakupiłem prawie rok temu[ program oczywiście daje możliwość zwolnienia lub przyspieszenia obrazu: ale strasznie wolno to obrabia - dlatego pociąłem filmy na Cineform który robi to wprost fenomenalnie szybko: prace nad filmem skróciłem o prawie 2/3]

i teraz ciekawy trick: nakręć obraz w gopro w r3 czyli 720p/ 60 klatek na sek... a później możesz zwolnić go 6 krotnie obrabiając w Cineform efekt jest już niezły... na filmie jest to zwolnienie tylko 3 krotne

Za ten post autor bsz004 otrzymał podziękowania - 2
Fun, van
bsz004

50

Flagi narodowe:
Poland
Fischer RC4 WC SC 170

Nieprzeczytany postprzez Fun » 28 gru 2011, 15:51

No bracie to cenna informacja z tym programem GoPro :ok ....nie zczaiłem tego na ich stronce....teraz pokombinuje z nowymi filmami z najbliższego wyjazdu :)
Fun

Fanatyk

Flagi narodowe:
Poland

Kamera na kask

Nieprzeczytany postprzez van » 28 gru 2011, 22:42

bsz004 napisał(a):ostateczny montaż klipów + napisy i muzyka dokonałem na pinaclu studio Hd 14 który zakupiłem prawie rok temu[ program oczywiście daje możliwość zwolnienia lub przyspieszenia obrazu:

Mam Pinnacle Studio12, mało go dotychczas używałem i słabo znam, możesz mi powiedzieć gdzie jest ta funkcja do zwalniania i przyspieszania obrazu, chyba że ta wersja programu tego nie ma.

Pozdrawiam
van

Fanatyk

Obrazki: 9
Flagi narodowe:
Poland
Podziękował : 586 razy
Otrzymał podziękowań: 399 razy
Imię: Jacek
Narty: plastikowo-drewniane
Ulubiony stok: SkiArena Szrenica i wszystkie na których mogę pojeździć
Dni na nartach 2012/2013: 31
Dni na nartach 2013/2014: 19
Dni na nartach 2014/2015: 6

Nieprzeczytany postprzez bsz004 » 29 gru 2011, 17:04

van napisał(a): Mam Pinnacle Studio12, mało go dotychczas używałem i słabo znam, możesz mi powiedzieć gdzie jest ta funkcja do zwalniania i przyspieszania obrazu, chyba że ta wersja programu tego nie ma.

Nie pamiętam jak jest w 12 ale pewnie tak samo jak w 14... jak przeciągniesz film na stół montażowy to klikasz w niego... otworzy się przycinanie filmu... po lewej stronie pokażą się dodatkowe narzędzia do obróbki obrazu dźwięku itd klikasz ostatnią [ wtyczka jak do gniazdka]: efekty i tam znajdziesz prędkość obrazu
bsz004

50

Flagi narodowe:
Poland
Fischer RC4 WC SC 170

Nieprzeczytany postprzez bsz004 » 10 sty 2012, 23:27

acha mam do sprzedania Gopro HD... nie uszkodzoną ale używaną :ok
z pełnym zestawem fabrycznym dodatków
'wymieniona soczewka na nową
atrakcyjna cena
zainteresowanych zapraszam na pryw
pozdr tz
chcę wymienić na HD2[ zmówiłem się z kumplem, kupujemy 2 i dokładamy połączenie na 3D]
bsz004

50

Flagi narodowe:
Poland
Fischer RC4 WC SC 170

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowości, ciekawostki, gadżety